Nasıl Belge Alırım?

Belge Almak İçin Neler Yapılmalı?

Başvuru Öncesi ve Sonrası İşlemler

Sitemizde yer alan aday başvuru formunu indirerek veya online başvuru formundaki bilgilerini eksiksiz, doğru ve tam bir şekilde doldurduktan sonra çıktı alarak ıslak imzalı şekilde ve kimlik fotokopinizle birlikte Genel Merkez’e iletiniz.

Formu doldurmakla ilgili destek almak arayarak belgelendirme danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

NOT: Okuma Yazma bilmeyen veya okuma yetisi olmayan özel gereksinimli adaylara için başvuru sırasında talep etmeleri durumunda firmamız tarafından okutman hizmeti sağlanabilmektedir. Okutman talep edilmesi durumunda Sınav ve Belgelendirme ücretine ek olarak 250 TL ücret banka hesabına yatırılmalıdır.

NOT: Türkçe bilmeyen adaylar için başvuru sırasında talep etmeleri durumunda firmamız tarafından tercüman hizmeti sağlanabilmektedir. Tercüman talep edilmesi durumunda Sınav ve Belgelendirme ücretine ek olarak 250 TL ücret banka hesabına yatırılmalıdır.

Sınav ücretinin bankamızdaki MYK tanımlı hesabına yatırılması gerekmektedir. (Ödemenin Yapılacağı Hesap Numaraları) sitemizdeki sınav ve belge kurallarını okuyarak sınav kuralları ve içeriği hakkında bilgi sahibi olun.

Zirve Belgelendirme tarafından size bildirilen tarihte ve sınav saatinden en az 30 dakika öncesinde sınav alanında olunuz.

Sınav sonuçları adaylara başvuru formunda belirttikleri cep telefon numaralarına SMS ile bildirilmektedir. Sınav sonuçları E-Devlet veya MYK üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Başarılı olan adaylar – 2. El Araç Alım Satımı Yapanlar İçin;

BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!
Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması için 150 TL Belge Masraf Karşılığı ödemesini Zirve Belgelendirme’in Banka hesaplarına yapmalıdır. Banka hesap bilgileri için tıklayınız.
Ödeme dekontu açıklama kısmına “Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı” yazılmalıdır.

Bu işlemleri tamamlayan adaylar belge teslim işlemi için Sınav Sonrası Hizmetler Birimi tarafıdan aranacaktır.

NOT: Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 belgeleri teşvik kapsamında değildir.

Teşvik Dışındaki Adaylar;

BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!
Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması için 150 TL Belge Masraf Karşılığı ödemesini Zirve Belgelendirme’in Banka hesaplarına yapmalıdır. Banka hesap bilgileri için tıklayınız.
Ödeme dekontu açıklama kısmına “Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı” yazılmalıdır.

Bu işlemleri tamamlayan adaylar belge teslim işlemi için Zirve Belgelendirme Sınav Sonrası Hizmetler Birimi tarafıdan aranacaktır.

NOT: Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız. Sınava girdiği meslek listede bulunmayan adaylar veya daha önce teşvikten yararlanmış olan adaylar teşvik kapsamı dışında sayıldıkları için Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartı için yukarıda belirtilen Belge Masraf Karşılığı tutarını yatırmalıdır.

Teşvik Kapsamındaki Adaylar;

Teşvik kapsamındaki mesleklerden sınava giren ve başarılı olduğuna dair SMS bilgilendirmesi almış olan adayların teşvik işlemleri Zirve Belgelendirme tarafından yapılmakta olup adayların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız.
Sınav ücretinin iadesi adayların başvuru formunda belirttikleri IBAN numaralarına Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılmaktadır.
Bu adaylar, belge basın işlemleri tamamladıktan sonra belge teslim işlemi için Zirve Belgelendirme Sınav Sonrası Hizmetler Birimi tarafıdan aranacaktır.

Sınavlardan Başarısız Olan Adaylar;

Sınavların tamamında ya da bir bölümünde başarısız olan kişiler yeniden sınavlara katılabilirler. Tekrar sınavına katılmak isteyen adaylar buraya tıklayarak tekrar başvuru yapabilirler veya kuruluşumuzla iletişime geçebilirler.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu olan mesleklerde teşvikten yararlanmak istediğini bildirmiş kişiler 1 kere sınav ücreti ödeyerek Zirve Belgelendirme’te 3 kez, söz konusu teşvikten yararlanmayan kişiler ise 1 kere sınav ücreti ödeyerek Zirve Belgelendirme’te 2 kez sınava girme hakkına sahiptir. Söz konusu ücretsiz sınav haklarının tamamını kullanıp belge almaya hak kazanamayan kişiler tekrar sınav ücreti ödeyerek sınavlara katılabilirler.

Teşvik kapsamındaki mesleklerden sınava giren ve başarılı olduğuna dair SMS bilgilendirmesi almış olan adayların teşvik işlemleri Kaynes tarafından yapılmakta olup adayların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Teşvik kapsamındaki meslekler için tıklayınız. *(Dikkat: Başvuru yaptığınız meslek teşvik kapsamında olması durumunda geçerlidir.)
Sınav ücretinin iadesi adayların başvuru formunda belirttikleri IBAN numaralarına Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılmaktadır. (NOT: Başvuru yaptığınız meslek teşvik kapsamında olması durumunda geçerlidir.)

  METAL SEKTÖRÜ

  • 11UY0013-3 ENDÜSTRİYEL BORU MONTAJCISI SEVİYE 3 – REV.03
  • 11UY0015-4 DİRENÇ KAYNAK AYARCISI SEVİYE 4 – REV.04
  • 12UY0086-3 METAL LEVHA İŞLEME TEZGAH İŞÇİSİ SEVİYE 3 – REV.02
  • 12UY0087-4 METAL LEHVA İŞLEME TEZGAH OPERATÖRÜ SEVİYE 4 – REV.02

  TİCARET SEKTÖRÜ

  • 17UY0298-4 MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM DANIŞMANI SEVİYE 4 – REV.00
  • 17UY0332-4 EMLAK DANIŞMANI SEVİYE 4 – REV.00
  • 17UY0333-5 SORUMLU EMLAK DANIŞMANI SEVİYE 5 – REV.00

  KİMYA, PETROL, LASTİK VE PLASTİK SEKTÖRÜ

  • 12UY0069-4 PLASTİK ENJEKSİYON ÜRETİM ELEMANI SEVİYE 4 – REV.03
  • 12UY0069-3 PLASTİK ENJEKSİYN ÜRETİM ELEMANI SEVİYE 3 – REV.03
  • 13UY0142-3 PLASTİK PROFİL ÜRETİM OPERATÖRÜ(EKSTRÜZYON) SEVİYE 3 – REV.01
  • 13UY0143-3 PLASTİK ŞİŞİRME FİLM ÜRETİM OPERATÖRÜ(EKSTRÜZYON) SEVİYE 3 – REV.01

  MAKİNE SEKTÖRÜ

  • 12UY0081-3 FREZECİ SEVİYE 3 – REV.01
  • 15UY0227-3 TORNACI SEVİYE 3 – REV.00
  • 14UY0202-3 NC/CNC TEZGAH İŞÇİSİ SEVİYE 3 – REV.01
  • 14UY0202-4 NC/CNC TEZGAH İŞÇİSİ SEVİYE 4 REV.01

  Yukarıdaki Ulusal Mesleki Yeterliliklerinden akreditasyon sürecinde olduğumuz için ve henüz yetkilendirme olmadığı için başvuru kabul edilmemektedir.